Fizyka na planie - nowy cykl filmów

Skoro w kosmosie jest próżnia, to dlaczego w „Gwiezdnych Wojnach” słychać dźwięk strzałów w przestrzeni kosmicznej? Czy łódź, którą niesie pod wodą Jack Sparrow, nie ucieknie na powierzchnię? Jak to możliwe, że stacja kosmiczna w „Grawitacji” rozpadła się tak spektakularnie?

Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do oglądania „Fizyki na planie”. Specjalnie dla Was sprawdzimy rentgenowski wzrok Supermana, magiczne sztuczki ze znikaniem, możliwość ukrycia się przed wzrokiem Predatora w podczerwieni i w mikrofalach.

Ruszamy 20 stycznia 2021 roku!

Zobacz video galerię
Testy tomografu J-PET w Szpitalu Uniwersyteckim

Wywiad dr. Macieja Kaweckiego z prof. Krzysztofem Sachą

"Nature Communications" o najdokładniejszym na świecie wyniku testu wykonanego w naszym Laboratorium J-PET