Fizyka na planie odc. 1 - Pioruny

Zapraszamy do świata fizyki filmowej. Sprawdzamy dla Was fizyczne podstawy wybranych elementów ze świata kina. Na początek będzie elektryzująco, bowiem tematem przewodnim odcinka są pioruny. Jesteście przekonani, tak jak Ray Ferrier z „Wojny Światów”, że piorun nigdy nie uderza dwa razy w to samo miejsce? A może jesteście ciekawi, czy Doktor Emmett Brown z „Powrotu do przyszłości” jest bezpieczny w swoim DeLoreanie w czasie trafienia piorunem? Chcecie wiedzieć, czy fizyka może nas ostrzec przed nadchodzącą burzą, gdy wybieramy się w góry tak jak w filmie „Everest”? Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Zobacz video galerię
Testy tomografu J-PET w Szpitalu Uniwersyteckim

Wywiad dr. Macieja Kaweckiego z prof. Krzysztofem Sachą

"Nature Communications" o najdokładniejszym na świecie wyniku testu wykonanego w naszym Laboratorium J-PET