Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Popularyzacja Nauki

Działania popularyzujące naukę podejmowane przez Biuro Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

AKTUALNE

Bliżej Nauki

Cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych dwa razy w miesiącu. Spotkania otwarte, przeznaczone dla każdego zainteresowanego. Wykłady organizowane są od 2015 roku.

więcej o

Naukowe Czwartki

Cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych raz w miesiącu dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich. Cieszące się ogromną popularnością wykłady organizowane są od 2015 roku. Obowiązuje rejestracja.

więcej o

Uniwersytet Bliżej Was

Celem spotkań z cyklu Uniwersytet Bliżej Was jest zapoznanie uczniów z szeroką ofertą edukacyjną naszego Uniwersytetu, zwiedzanie Uniwersytetu – Muzeum Collegium Maius i/lub wybranego Wydziału oraz możliwość wzięcia udziału w wykładzie lub w warsztacie. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją naszego programu wycieczek. 

więcej o

Zajęcia laboratoryjne w I Pracowni Fizycznej

Zajęcia laboratoryjne dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowane na terenie I Pracowni Fizycznej. Oferujemy 15 ćwiczeń laboratoryjnych do samodzielnego wykonania przez uczniów. Współpracujemy z blisko 100 szkołami z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

więcej o

Małopolska Noc Naukowców

Biuro Promocji Wydziału FAIS organizuje Małopolską Noc Naukowców na Wydziale od 2010 roku. Podczas każdej edycji odwiedza nas kilka tysięcy osób, które mogą wczuć się w rolę naukowca, zapoznać się z najnowszymi odkryciami i zgłębić tajniki nauki. Uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, interaktywnych pokazach doświadczeń fizycznych oraz pokazach z zakresu nowych technologii, jak i wykładach i zwiedzaniu laboratoriów.

więcej o

Dzień Otwarty UJ

Dzień Otwarty UJ to organizowane corocznie wydarzenie przeznaczone dla kandydatów na studia. Podczas tego spotkania można porozmawiać z przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia i poszczególnych kierunków na stoiskach wydziałowych, wziąć udział w wykładach otwartych, warsztatach, panelu dyskusyjnym, a także zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną UJ.

 

więcej o

Witryny internetowe
Witryny internetowe tworzone i redagowane przez Biuro Promocji Wydziału FAIS. więcej o

Media społecznościowe

Biuro Promocji prowadzi fanpage Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Eksperyment Łańcuchowy na Facebooku, jak również kanał Wydziału w serwisie YouTube.

 

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

MINIONE

Akademia Fizyki

3-4 dniowe sesje naukowe dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich. Akademia Fizyki organizowana jest od 2008 roku, sesje odbywają się raz w roku. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr Zofia Gołąb-Meyer.

więcej o

Festiwal Nauki i Sztuki

Jedno z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń popularnonaukowych, organizowanych w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym oraz w siedzibach współorganizatorów: szkół wyższych i instytucji naukowych Krakowa. Biuro Promocji Wydziału FAIS jest jednostką odpowiedzialną za prezentację naszego Wydziału podczas Festiwalu.

więcej o

Ogólnopolski Konkurs Eksperyment Łańcuchowy

Konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, organizowany raz w roku. Finał pierwszej edycji miał miejsce 1 czerwca 2013 r. w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Co roku w finale bierze udział około 500 do 700 uczestników.

więcej o

Próbna Matura z Fizyki

Próbny egzamin maturalny przygotowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych na naszym Wydziale. Odbywa się od 2019 roku.

więcej o

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Piknik Naukowy organizowany w Warszawie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie plenerową imprezą popularyzującą naukę. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych.

 

więcej o

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn organizowany w ramach kampanii „Dziewczyny do ścisłych!” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy pod patronatem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej celem jest pobudzanie zainteresowań młodzieży, w szczególności dziewcząt, naukami ścisłymi i technicznymi oraz zachęcenie jej do podejmowania studiów na tych właśnie kierunkach.

więcej o

Inne wydarzenia
Pozostałe wydarzenia cykliczne organizowane lub współorganizowane przez Biuro Promocji Wydziału FAIS oraz wydarzenia organizowane z wyjątkowych okazji. więcej o