Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Popularyzacja Nauki

Działania popularyzujące naukę podejmowane przez Biuro Promocji działające na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bliżej Nauki

Bliżej Nauki

Cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych dwa razy w miesiącu. Spotkania są otwarte, przeznaczone dla każdego zainteresowanego.
Wykłady organizowane są od 2015 roku.

więcej o

Naukowe Czwartki

Naukowe Czwartki

Cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych raz w miesiącu dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich.
Cieszące się ogromną popularnością wykłady organizowane są od 2015 roku. Obowiązkowa rejestracja.

więcej o

Uniwersytet Bliżej Was

Uniwersytet Bliżej Was

Celem spotkań "Uniwersytet Bliżej Was” jest zapoznanie uczniów z szeroką ofertą edukacyjną naszego Uniwersytetu, zwiedzanie Uniwersytetu – Muzeum Collegium Maius i/lub wybranego Wydziału oraz możliwość wzięcia udziału w wykładzie lub w warsztacie.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycją naszego programu wycieczek. 

więcej o

Zajęcia laboratoryjne w I Pracowni Fizycznej

Zajęcia laboratoryjne w I Pracowni Fizycznej

Zajęcia laboratoryjne dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowane na terenie I Pracowni Fizycznej.
Oferujemy 15 ćwiczeń laboratoryjnych do samodzielnego wykonania przez uczniów. Współpracujemy z ok. 100 szkołami z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

więcej o

Akademia Fizyki

Akademia Fizyki

3-4 dniowe sesje naukowe dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich.
Akademia Fizyki organizowana jest od 2008 roku, sesje odbywają się raz w roku. Pomysłodawcą wydarzenia jest dr Zofia Gołąb-Meyer.

więcej o

Festiwal Nauki i Sztuki

Festiwal Nauki i Sztuki

Jedno z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń popularnonaukowych, organizowanych w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym oraz w siedzibach współorganizatorów: szkół wyższych i instytucji naukowych Krakowa. Biuro Promocji Wydziału FAIS jest jednostką odpowiedzialną za prezentację naszego Wydziału podczas Festiwalu.

więcej o

Ogólnopolski Konkurs Eksperyment Łańcuchowy

Ogólnopolski Konkurs Eksperyment Łańcuchowy

Konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych organizowany raz w roku. Finał pierwszej edycji miał miejsce 1 czerwca 2013 r. w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie.
Co roku w finale bierze udział około 500-700 uczestników.

więcej o

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców

Biuro Promocji Wydziału FAIS organizuje Małopolską Noc Naukowców na Wydziale od 2010 roku. Podczas każdej edycji odwiedza nasz Wydział kilka tysięcy osób, aby wczuć się w rolę naukowca, zapoznać się z najnowszymi odkryciami i zgłębić tajniki nauki. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w ciekawych warsztatach, interaktywnych pokazach doświadczeń fizycznych oraz pokazach z zakresu nowych technologii, wykładach i zwiedzaniu laboratoriów.

więcej o

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Piknik Naukowy, organizowany w Warszawie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, jest największą w Europie plenerową imprezą popularyzującą naukę. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. więcej o

Dzień Otwarty UJ

Dzień Otwarty UJ

Dzień Otwarty UJ to organizowane corocznie wydarzenie przeznaczone dla kandydatów na studia. Podczas tego spotkania można m.in.: porozmawiać z przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia i kierunków na stoiskach wydziałowych, wziąć udział w wykładach otwartych, warsztatach, panelu dyskusyjnym, a także zapoznać się aktualną ofertą edukacyjną UJ.

więcej o

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn organizowany w ramach kampanii „Dziewczyny do ścisłych!” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy pod patronatem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej celem jest pobudzanie zainteresowań młodzieży, w szczególności dziewcząt, naukami ścisłymi i technicznymi oraz zachęcenie jej do podejmowania studiów na tych właśnie kierunkach.

więcej o

Próbna Matura z Fizyki

Próbna Matura z Fizyki

Próbny egzamin maturalny przygotowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych na naszym Wydziale.
Odbywa się od 2019 roku.

więcej o

Inne wydarzenia

Inne wydarzenia
Pozostałe wydarzenia cykliczne organizowane lub współorganizowane przez Biuro Promocji Wydziału FAIS oraz wydarzenia organizowane z wyjątkowych okazji. więcej o

Witryny internetowe

Witryny internetowe
Witryny internetowe tworzone i redagowane przez Biuro Promocji Wydziału FAIS. więcej o

Media społecznościowe

Media społecznościowe
Biuro Promocji prowadzi fanpage Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Eksperyment Łańcuchowy na Facebooku, jak również kanał Wydziału w serwisie Youtube. więcej o